PLAKAT KAM PO POMOČ? POLOŽNICA (nakazilo za šolski sklad)
VARNO V ŠOLO SISTEMATSKI PREGLEDI (2024/25) DEL DOHODNINE ZA ŠOLSKI SKLAD
URNIK ZASEDENOSTI TELOVADNIC PUBLIKACIJA 2024/25
OSNOVNA ŠOLA VENCLJA PERKA
Ljubljanska 58 a, 1230 Domžale
DŠ: SI16670884
SI56 0110 0600 8355 021
e-mail: os.vp-domzale@guest.arnes.si
tel.: 729 8 300
mobitel številka: 041 651 095
Dežurna številka OPB: 041 695 930
Safe.si podkast za starše
Imate tudi vi kdaj občutek, da je biti starš v današnjem digitalnem svetu misija nemogoče? Vam gre pogosto na živce, ko vaš otrok ne odlepi oči od zaslona? Vas skrbi, kaj vse lahko najde na internetu? Ali katerim tveganjem je tam izpostavljen? To so izzivi vseh staršev digitalne dobe.
V Safe.si podkastih raziskujemo, kako lahko varno in odgovorno uporabljamo tehnologijo. Pogovarjamo se o tem, kako zaščititi zasebnost, kako se spoprijeti s spletnim nasiljem in kako najti ravnovesje med časom pred zaslonom in drugimi aktivnostmi. Naši strokovnjaki delijo svoje izkušnje in konkretne nasvete, ki jih lahko takoj uporabite doma.
Iskreno verjamemo, da je ključ do uspešne vzgoje v digitalnem svetu odprta komunikacija med starši in otroki. Zato vas vabimo, da se nam pridružite na tej poti, kjer bomo skupaj odkrivali najboljše prakse in rešitve za varno, zdravo in odgovorno uporabo tehnologije.
Teme, o katerih se bomo pogovarjali, so med drugim naslednje: krmarjenje po družbenih omrežjih, pornografija na spletu, videoigre, spletno nasilje, umetna inteligenca in digitalna higiena.
Vabljeni k poslušanju!
Podkasti so dosegljivi na (od 8. oktobra 2024 dalje):
Vsebine Ministrstva za vzgojo in izobraževanje – Digitrajno izobraževanje
Na MVI v Službi za digitalizacijo izobraževanja od letošnjega februarja v sodelovanju z RTV MMC snemajo podkaste ‘Digitrajno izobraževanje’. V podkastih želijo nasloviti in ponuditi več vsebin, ki nudijo dodaten vpogled v digitalizacijo – od nevarnosti na spletu, sovražnega govora, koristi digitalnih vsebin, lažnih novic, smernice o uporabi ekranov, itd.
Digitalne tehnologije sooblikujejo naš vsakdan. V nasprotju s splošnim prepričanjem digitalizacija ni zgolj tehnološka posodobitev izobraževalnega sistema, temveč predstavlja celovito spremembo, v okviru katere se tehnologija vključuje v izobraževanje z namenom dviga njegove kakovosti ter priprave otrok oziroma mladih na življenje in delo v globalni digitalni družbi.