EKOŠOLA

EKOŠOLA NA OŠ VENCLJA PERKA

V šolskem leti 2020/21 je OŠ Venclja Perka ponovno osvežila članstvo v nacionalnem programu EKOŠOLA KOT NAČIN ŽIVLJENJA, ki se trudi celostno promovirati skrb za okolje v šolah po 7 korakih.

Več: https://ekosola.si/

Z raznolikimi aktivnostmi EKOŠOLE se vsi učitelji in zaposleni na OŠ Venclja Perka trudimo celostno vključevati smernice trajnostnega razvoja v kurikulum šole na vseh nivojih in tako izpolnjujemo pomemben osnovnošolski cilj spodbujanja varovanja okolja v današnjem času in v prihodnje pri celotni populaciji otrok.

Vsi razredniki že v začetku šolskega leta z učenci ponovijo pravila ločevanja odpadkov, se pogovorijo o okoljsko odgovornem ravnanju na šoli ter izvoljivo ekopredstavnika iz vsakega razreda, ki pomagata ekokoordinatorjem širiti duh okoljskih projektov na sošolce.

NAŠ CILJ JE DA, »ŠOLA ŽIVI« V SKLADU Z EKO NAČELI:

• ločujemo odpadke,
  • varčujemo z energijo,
  • skrbimo za izgled šole (drevesa, zelene rastline, gredice,...),
  • zbiramo odpadne materiale za reciklažo ( papir, zamaški, baterije…),
  • se izobražujemo glede zdrave prehrane,
  • izvajamo čistilne akcije,
  • se aktivno  soočamo z ekološkimi problemi sedanjega sveta…
  • beremo - EKO bralna značka
  • sodelujemo v EKO projektih

EKOKOORDINATOCE NA OŠ Venclja Perka − koordinirajo aktivnosti ekošole med ostalimi učitelji in učenci, vodstvom šole ter lokalno skupnostjo:

• Prva triada: Petra Košir
  • 4. in 5. razred: Sara Smrkolj
  • Predmetna stopnja: Anja Novak in Polona Seničar

Vodja ekošole: mag. Katarina Vodopivec Kolar

Članici organizacijskega odbora EKOŠOLE sta poleg ekokoordinatoric še: Breda Stanič in Nataša Fabjančič.

AKTIVNOSTI EKOŠOLE v šol. letu 2021/2022:

arhiv: AKTIVNOSTI EKOŠOLE v šol. letu 2020/2021: