Teden otroka: Povabimo sonce v šolo

Osrednja tema letošnjega TEDNA OTROKA®,

ki bo potekal od 2. 10. 2017 -  8. 10. 2017 je:

»  POVABIMO SONCE V ŠOLO »

Program, ki smo ga pripravili za vas:

Sreda: 4. 10. 2017, ob 1100  sprejem pri županu Občine Domžale

( župan bo sprejel po  2 učenca,  kot predstavnika iz vsake domžalske OŠ z mentorjem - vabila na OŠ pošljejo iz Urada župana Občine Domžale).

Sreda: 4. 10. 2017, od 1600 – 1800 ure, v prostorih Knjižnice Domžale bodo potekale ustvarjalne delavnice, vodile jih bodo mentorice iz OŠ Venclja Perka Domžale, podružnične OŠ Ihan in Eva Gruber. Ustvarjali bodo zanimive jesenske aranžmaje in uporabno okrasje za dom iz jesenskih plodov in drugo.

Vabimo otroke od  3. do 10. leta starosti.

Sreda: 4. 10. 2017, ob 1800 uri – v KD Franca Bernika Domžale bo  glasbeno-baletna pravljica: MIŠKA SI POIŠČE DOM

/ Glasbena šola Domžale, Glasbena šola Kamnik / avtorica glasbe: Helena Vidic / koreografija: Ana Trojnar / scenografija: Laura Medved Šemrov, Veronika Šarec / nastopajo: učenci GŠ Domžale in GŠ Kamnik / 30' / 3+

Glasbena pravljica Miška si poišče nov dom pripoveduje o miški, ki ji ob vsakem deževju dež namoči posteljo, zato se odloči poiskati novega. Miški na pomoč priskočijo gozdne živali, ki ji pomagajo, da z vztrajnostjo uresniči svojo željo. Živali in dogodke v pravljici predstavljajo glasbila: kitara, klavir, klarinet, saksofon, violina, violončelo, flavta, tolkala, trobenta, pozavna, rog in harmonika.

Brezplačne vstopnice  rezervirajo in prevzamejo spremljevalci otrok pri blagajni KD Franca Bernika Domžale.

Petek, 6. 10. 2017, ob 1800 uri – v KD Franca Bernika Domžale bo mladinski  film KOŠARKAR NAJ BO!

/ režija: Boris Petkovič / scenarij: Primož Suhodolčan / igrajo: Klemen Kostrevc, Matija Brodnik, Gaja Filač, Marko Miladinovič, Lado Bizovičar, Gojmir Lešnjak Gojc, Matjaž Javšnik, Ana Maria Mitič / 2017, Slovenija / distribicija: Fivia / 82’ / 8+

Košarkar naj bo je zgodba o lenem, nerodnem, vedno lačnem in neskončno visokem Ranti (tako velik, da bi lahko žirafam kravate zavezoval), ki se mu življenje postavi na glavo, ko ga nekega dne učitelj telovadbe Salta povabi v košarkarsko ekipo. S tem se za Ranto začne razburljiva pot, polna nepredvidljivih dogodivščin, na kateri ga nenehno spremlja duhoviti prijatelj Smodlak ....

Vodstva šol prosim, da učence seznanite o ogledu predstav, ki je brezplačna in namenjena učencem 2. in 3. triade.

Za vstop je potrebna vstopnica, ki jo rezervirajo in prevzamejo pri blagajni KD Franca Bernika Domžale.

Sobota, 7. 10. 2017, ob 1000 uri   - bo v KD Franca Bernika Domžale otroška matineja »DIČI, DIČA!«

Lutkovna predstava - kolaž otroške poezije Otona Župančiča v sodobni in sveži glasbeni preobleki

/ Lutke Fru-fru / režija: Irena Rajh / nastopata: Ana Špik, Anže Virant / 40’ / 2+

Deklica na zabojčku z igračami najde zeleno vrvico. Na koncu vrvice je privezan lesen konjič, ki se začne kar sam gibati, medtem, ko vrvica po steni izrisuje neznano, čarobno pokrajino. Deklica najde vedno nove predmete, ki oživijo v črtni risbi sveta na steni. Predstava je kolaž otroške poezije Otona Župančiča v sodobni in sveži glasbeni preobleki.

Veselimo se druženja z vami!

Lep pozdrav!

Ema Škrjanc Ogorevc