PROMETNE IN DRUGE NEVARNOSTI NA POTI V ŠOLO IN DOMOV

20.1.2016

Spoštovani starši,

spet bi vas rada opomnila, da se doma pogovorite z otroki o nevarnostih, ki jih lahko doživijo na poti v šolo ali iz šole. Poleg prometne varnosti jih opozorite tudi:

• naj nikoli ne jemljejo darila ali drugih stvari od neznancev, četudi jim je dana kakršna koli obljuba,
  • naj ne odidejo z osebo, ki je ne poznajo, tudi če ta reče, da pozna njegove starše in je z njimi dogovorjena,
  • če jih neznanci ogovorijo iz avtomobila, naj se ne odzovejo, temveč odidejo naprej in poiščejo pomoč odrasle osebe (v trgovini, banki …),
  • na varne točke v Domžalah (Center za mlade-Domžalski dom, Študentski  klub na Kolodvorski cesti, Picerija Pipca, Center za socialno delo, Zdravstveni dom, Dom upokojencev, Policijska postaja…), kjer lahko vedno dobijo pomoč.

Če se jim na poti v šolo, na igrišče ali drugje zgodi kaj nenavadnega, kar jim je zbudilo neprijetne občutke, če srečajo ljudi, ki se neobičajno vedejo, naj o tem povedo doma, v šoli učitelju ali svetovalni delavki.

Naj bo to samo opozorilo, želim, da se na poti v šolo in iz nje ter v šoli učenci počutijo varne in sprejete.

Ravnateljica Petra Korošec