Obvestilo staršem devetošolcev

Obveščamo vas, da smo pričeli z aktivnostmi poklicne orientacije za učence 9. razreda. Z aktivnostmi pa želimo seznaniti tudi vas.

Datum: 11.11.2011

Spoštovani starši devetošolcev!

• Na spletni strani šole si v rubriki Poklicni kotiček oglejte Rokovnik vpisa za 2012/2013, ki vam bo v opomnik, da ne pozabite katerega od pomembnih datumov.
  • Tematski roditeljski sestanek za starše in učence bo v torek, 22.11.11 ob 18.00 v projekcijski dvorani šole. Vabilo bodo učenci dobili še v pisni obliki.
  • Obveščamo vas tudi o izpolnjevanju ankete VPP (Vprašalnik poklicne poti), ki je letos v prenovljeni, elektronski obliki, vsebina pa je ostala enaka. Vprašalnik bomo z učenci izpolnjevali predvidoma v tednu od 14.11 do 25.11 ali teden kasneje. Do takrat se morajo učenci odločiti, kam nameravajo naslednje leto – namera izobraževanja. Ta odločitev je zanje zelo zahtevna, zato jih pri tem spodbujajte in jim pomagajte. Če se še spomnete, ste lansko leto podpisali soglasje za testiranje otroka s testom MFBT, ki služi namenu svetovanja učencu pri izbiri poklica (rezultati testa so od novembra 11 dosegljivi na OŠ in na Uradu za delo Domžale). Vaš podpis pa velja prav tako za izpolnjevanje ankete VPP in individualnega svetovanja pri šolski psihologinji ali poklicni svetovalki na Uradu za delo Domžale. Učenci, katerih starši niste podpisali soglasja, pa niso bili testirani z MFBT, ne bodo pisali ankete VPP in tudi ne bodo koristili svetovanja. Vse ostale dejavnosti poklicne orientacije pa so jim seveda na voljo.

Šolska psihologinja:
                                                                                                       Nataša Fabjančič