Obisk RTV Slovenije

V okviru izbirnega predmeta VZGOJA ZA MEDIJE smo z učiteljico Bojano Vodnjov v letošnjem letu dvakrat obiskali RTV Slovenija.

Naš prvi obisk RTV je bil namenjen ogledu uredništva informativne oddaje za mlade INFODROM. Spoznali smo dela, kako se pripravlja oddaja in kaj vse je potrebno, da nastanejo prispevki v oddaji. Pred kamero smo lahko še samo vprašali kar nas je zanimalo. Sledil je kratek ogled celotne stavbe ter studia, v katerem snemajo oddajo Infodrom. Po končanem ogledu so nam v sejni sobi ponudili prigrizek, hkrati pa nas preko predavanja še podrobneje seznanili z namenom in cilji oddaje Infodrom.

Naš drugi obisk RTV pa se je začel z ogledom RTV prostorov. Imeli smo srečo, saj smo med ogledi studia srečali in poklepetali s slavnim Ribičem Pepetom, ki se je pripravljal na snemanje oddaje z našim olimpijskim prvakom Miroslavom Cerarjem in smo ga z veseljem pozdravili. V studio Odmevom smo na vhodu srečali g. Igorja E. Berganta. Ogledali smo si režijsko sobo, v kateri so nam razložili, kako poteka snemanje oddaje v živo. Po ogledu televizijskega dela smo se odpravili še v prostore radia, kjer smo obiskali uredništvo 1. programa Radia Slovenija. Tam smo se smeli preizkusiti celo v oddaji v živo - namreč sodelovali smo v živo v programu. Zelo smo se zabavali.

S tem se je zaključil naš obisk, z veseljem bi ga ponovili.

Pripravila: Rebeka Juvan Subotič, 7. c