TSZ: "Kruh za zajtrk - super dan!"

Tradicionalni slovenski zajtrk in dan slovenske hrane

Dan slovenske hrane (uradno razglašen s strani Vlade Republike Slovenije) in projekt Tradicionalni slovenski zajtrk, se vsako leto izvaja tretji petek v mesecu novembru. Letos bo obeleževanje potekalo v petek, 17. novembra.

Tudi letos bomo na ta dan na naši šoli pripravili Tradicionalni slovenski zajtrk in obeležili dan slovenske hrane. Letos bomo več pozornosti namenili kruhu saj je tudi  slogan »Kruh za zajtrk – super dan!«.

Učitelji se bodo z učenci v ta namen tekom tedna pogovarjali o pomenu zdrave uravnotežene prehrane v našem vsakdanjiku.

Teden od 13.-17. novembra 2023 je namenjen tudi ozaveščanju priprave jedi iz živil, ki so bila pridelana in predelana v Sloveniji ter hkrati tudi slovenskim tradicionalnim jedem, ki so si po pokrajinah različne in jih pri marsikomu doma še vedno pripravljate. Tradicionalne slovenske jedi najdejo mesto tudi v našem šolskem jedilniku.

Zadružna zveza Slovenije je v namen ozaveščanja  o slovenski hrani pripravila publikacijo z nekaj recepti tradicionalnih slovenskih jedi, ki jih lahko starši in otroci pripravite v svojih kuhinjah.

Predstavitev projekta TSZ

Publikacija Teden slovenske hrane