PRVI ŠOLSKI DAN

POZDRAV UČENCEM IN STARŠEM OB ZAČETKU ŠOLSKEGA LETA

Dragi učenci, spoštovani starši, zaključujejo se poletne počitnice in prvi šolski dan je pred vrati. Vsi zaposleni v šoli se že temeljito pripravljamo na vaš prihod.

Do prvih roditeljskih sestankov, ki bodo od 5. do 8. 9. 2022 bomo pripravili spletno šolsko Publikacijo, kjer boste našli osnovne podatke. Veliko informacij lahko najdete tudi na spletni strani šole, ki jih vsakodnevno dopolnjujemo.

Že sedaj pa vam posredujemo nekaj informacij za prvi šolski dan:

INFORMACIJE GLEDE PRVEGA ŠOLSKEGA DNE

-          PRVI RAZRED: V šolske prostore bodo prvič stopili prvošolci, katere bodo učiteljice prvih razredov ob 10.00 pričakale pred šolo. Programa, ki bo potekal v telovadnici, se bodo udeležili starši ter otroci. Po predstavi bodo učenci odšli v razrede, starši pa jih bodo počakali pred šolo.

-          DRUGI IN TRETJI RAZRED - zbor na rokometnem igrišču ob 8.10

-          ČETRTI IN PETI RAZRED - zbor na rokometnem igrišču ob 8.20

-          ŠESTI IN SEDMI RAZRED - zbor na košarkarskem igrišču ob 8.15

-          OSMI IN DEVETI RAZRED - zbor na košarkarskem igrišču ob 8.25

Učence od 2. do 9. razreda učitelji pričakajo pred šolo ob zgoraj določeni uri. Učenci se prvi dan ne preobuvajo.

POUK: Učenci od 2. do 9. razreda  bodo imeli pouk po urniku (največ 5 ur pouka) v e asistentu, nato bo za prijavljene učence podaljšano bivanje (OPB).

PREHRANA: Malica bo pripravljena za vse učence. Kosilo bodo dobili le predhodno prijavljeni učenci ter učenci, že prvi dan v podaljšanem bivanju. Prijave so možne preko telefona 729 8 300 oz. 041 651 095 do 30. 8. 2022 do 12. ure. Redna kosila za vse abonente bodo od 2. 9. 2022 dalje.

JUTRANJE VARSTVO: Za učence 1. r, 2. r in 3. r bo potekalo od petka, 2. 9. 2022 dalje. Če imate možnost organizirati varstvo doma, vas prosimo, da otrok ne pripeljete v jutranje varstvo in ne puščate v OPB dlje, kot je to nujno potrebno.

PODALJŠANO BIVANJE:  V podaljšanem bivanju bodo le prijavljeni učenci (april, maj 2022). Učitelji vas bodo z dopisom spomnili na ure odhodov domov, ki ste jih zapisali spomladi ob prijavi. Teh se morate striktno držati, saj le tako lahko zagotovimo čim manj mešanja skupin. Ponovno naprošamo, da učenci ne ostajajo dlje v OPB, kot ste zapisali v prijavi, saj vas bodo tisti otroci, ki odhajajo domov v vašem spremstvu, čakali pri izhodu šole ob točno določeni uri.

Če podaljšanega bivanja prve dni ne boste koristili, je potrebno pisno sporočilo.

PREVOZI: Prvi dan bo prevoz za učence od 2. - 9. r v šolo iz Depale in Štude po običajnem voznem redu, iz šole domov pa ta dan izjemoma ob 13.00.

Učencem želimo uspešen in srečen začetek šolskega leta. Bodite previdni na poti v šolo in nazaj domov.

VODSTVO ŠOLE