Ekskurzija avstrijska Koroška

KÄRNTEN UND KLAGENFURT AM WÖRTHERSEE

V torek, 8. oktobra 2013, smo se z osmošolci v okviru medpredmetne strokovne ekskurzije podali na avstrijsko Koroško. Pot nas je peljala skozi karavanški predor do Celovca, glavnega mesta avstrijske zvezne dežele Koroške. Ustavili smo se ob zmajevem vodnjaku in pred kipom Marije Terezije in nekaj časa porabili za snemanje pogovorov z mimoidočimi v nemščini. Sledil je ogled knežjega kamna v dvorani grbov v deželni hiši.
Z avtobusom smo se odpeljali do Minimundusa, kjer smo si ogledali svetovne arhitekturne znamenitosti v pomanjšani velikosti in imeli nekaj časa tudi za kosilo. V planetariju smo videli zanimiv film o planetih v ognju in ledu.
Popoldne smo si najprej ogledali vojvodski prestol na Gosposvetskem polju, nato pa se povzpeli skozi 14 obrambnih vrat na grad Visoka Ostrovica, kjer nam je tamkajšnji vodič Manfred v koroški sloveščini razložil, zakaj grad nikoli ni bil osvojen s strani Turkov.

Za nami je bil lep sončen dan, zabaven in poučen.

Vodja ekskurzije Tanja Povhe