Ušivost

Spoštovani,

v zadnjem času ponovno dobivamo informacije, da se med učenci razredne stopnje, pa tudi predmetne stopnje pojavljajo uši.  Pri preprečevanju in odpravljanju ušivosti ste starši tisti, ki imate ključno vlogo. Zaposleni v šoli namreč nimamo pristojnosti pregledovati glave učencev in razuševati, niti nismo tega dolžni početi. Vsekakor pa se zavedamo, da smo dolžni starše o tem čim prej obvestiti.

Ob tej priliki vam posredujem nekaj informacij o preprečevanju širjenja ušivosti, ki jih najdete v priponkah.

Kot poudarja Inštitut za varovanja zdravja odkritje uši ali gnid na otrokovi glavi ne sme biti razlog, da se otroka pošlje domov, da se mu prepove gibanje ali da se ga izolira iz okolja. Otrok lahko ostane v šoli do prihoda staršev oziroma do konca pouka. Prav tako je pomembno, da nikoli javno ne izpostavimo otroka, ki ima uši, ker ne moremo z gotovostjo vedeti, kdo je vir za širjenje ušivosti in zato, da otroka ne stigmatiziramo.

Starši se lahko za pomoč pri učenju in nasvetih razuševanja obrnetet tudi na Epidemiološko službo območne enote Ljubljana (dr. Jana Svetičič Marinko tel. 01 540 31 922).

Upam, da bomo problem s pomočjo vas, starši, čim prej rešili.

Petra Korošec, ravnateljica