TABOR SOCIALNIH VEŠČIN »RAZMERE V DRUŽBI«

V petek, 27.9. smo se učenci in mentorici skupnosti učencev šole ter otroškega parlamenta odpravili na vikend tabor v Fieso, v CŠOD Breženka. Pridružilo se nam je še nekaj učencev naše šole ter učenci in mentorici SUŠ OŠ Domžale.

Preživeli smo tri zelo delovne, zabavne in intenzivne dni.

Vodilna misel oz. delovna nit tabora je bila tema RAZMERE V DRUŽBI, ki je tudi tema otroškega parlamenta v letošnjem šolskem letu.

Namen delovnega tabora je bil pripraviti učenke in učence k razmišljanju o dani temi, iskanju možnosti za konkretne aktivnosti v ožjem in širšem socialnem okolju ter urjenju v socialnih veščinah nastopanja, vodenja in medsebojnega razumevanja in pozitivnega vplivanja.

Naša prva naloga je bila postavljanje pravil, ki smo jih oblikovali skupaj po tem, ko smo se pogovorili o svojih skrbeh in željah ter izpostavili lasten interes ter motive za delo na taboru.

Petek smo preživeli v medsebojnem spoznavanju in iskanju pozitivnih lastnosti pri sebi in drugih.

Izdelali smo si papirnate majice in jih s pomočjo nalepk opremili s pozitivnimi informacijami o sebi. S pomočjo binga smo spoznavali nove prijatelje ter se predvsem veliko nasmejali.

V soboto smo se lotili naše teme in se v delavnicah lotili razmer v družbi. V manjših skupinah smo razmišljali in razglabljali ter izdelali časopise, ki so vsebovali razmišljanja na temo razmer v družbi. Najbolj izpostavljena tema, ki smo jo zaznali so slabi medsebojni odnosi, družbeno razslojevanje, osamljenost in tudi nezdrav oz. nekoristen način preživljanja prostega časa.

Po kosilu nas je razveselilo sonce in opravili smo se na sprehod do Pirana.

Popoldan smo se razmer v družbi ponovno lotili z delavnico Stopi korak naprej, ki ponuja možnost postaviti se v vlogo tistih, ki se v družbi ne znajdejo najbolje.

Večer je bil namenjen ogledu filma Tahan, ki smo ga po ogledu tudi analizirali in povezali z razmerami v družbi.

Nedeljo smo preživeli v načrtovanju in pripravi letnega načrta dela SUŠ-a.

Naredili smo tudi evalvacijo tabora ter si podelili pohvale.

Vsi smo se strinjali, da je tabor prehitro minil in se veselimo naslednje priložnosti za skupno delo.

Bojana Vodnjov

vodja tabora