22.4. SVETOVNI DAN ZEMLJE (EKOŠOLA)

Na svetovni dan Zemlje se vsi bolj zamislimo o človekovem vplivu na naš planet.

Z namenom povečanja skrbi za okolje na šoli v okviru programa EKOŠOLA izvajamo različne aktivnosti in projekte, ki osveščajo otroke in s tem tudi starše in širšo lokalno skupnost o pomenu varovanja okolja.

V tednu rojstnega dne naše MATERE ZEMLJE predstavljamo ČUDOVITE KREATIVNE IZDELKE, ki so jih naši učenci to šolsko leto izdelali v okviru programa EKOŠOLA:

VOŠČILNICA ŠESTOŠOLCEV ZA DAN ZEMLJEDAN ZEMLJE: PESTROST RASTLIN V DOMAČEM OKOLJU (padlet.com)

Učenci podaljšanega bivanja so opremili šolo s kreativnimi opozorilnimi nalepkami: UGASNI LUČ, PRIHRANI ZEMLJI MOČ!

Vsak posameznik lahko prispeva majhen korak k ohranjanju planeta z vsakodnevnimi trajnostnimi dejavnostmi.

Informativno si lahko na tej povezavi izračunate, kolikšen je vaš EKOLOŠKI ODTIS

Na koncu ugotovimo, koliko planetov Zemlja bi potrebovali za ohranjanje našega načina življenja.
Mogoče lahko vsak katere navade spremeni v bolj trajnostne!

24. 4. SLOVENSKI DAN BREZ ZAVRŽENE HRANE
Povprečen Slovenec zavrže kar tretjino hrane, ki jo kupi, od približno 141 tisoč ton hrane, kolikor je v Sloveniji skupno pristane med odpadki, pa je skoraj 40 odstotkov še užitnega dela. Podatki kažejo, da so gospodinjstva odgovorna za nastanek polovice vse zavržene hrane v Sloveniji, raziskava Evropske komisije pa je pokazala, da s takšnim nepremišljenim ravnanjem s hrano vsako gospodinjstvo vrže stran okrog 250 evrov na leto.
Učencem dajemo izziv, da v svojem domačem gospodinjstvu naredijo meritve ter analizo zavržene hrane za posamezen dan, teden. Podatke naj vpišejo v KUHLIN DRUŽINSKI DNEVNIK ZAVRŽENE HRANENa koncu pa zapišejo družinsko zavezo o zmanjšanju količine zavržene hrane. Svoje družinske zaveze lahko delite na Dnevnik zavržene hrane: družinska zaveza za zmanjšanje količine zavržene hrane (Padlet.com)

Ekokoordinatorke ekošole