Pouk na daljavo za vse učence od 1. 4. 2021 dalje

Spoštovani starši.

Obveščamo vas, da je vlada RS zaradi zajezitve in obvladovanja nalezljive bolezni Covid-19 v nedeljo, 28. 3. 2021, sprejela stroge omejitvene ukrepe ter nov Odlok o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja, s katerimi je ponovno šolanje preusmerila na pouka na daljavo.

Informacije o pouku na daljavo vam bomo sproti posredovali, učenci bodo dobili napotke za delo oz. pouk od razrednikov in ostalih učiteljev v spletnih učilnicah.

Naj samo izpostavim, da bo zaradi predvidenega kratkega obdobja šolanja na daljavo (le 6 šolskih dni) urnik ostal nespremenjen in bo enak urniku v eAsistenu. Učenci boste seznanjeni, katere ure bodo potekale preko aplikacije ZOOM.

Nujno varstvo se organizira za učence od 1. do 3. razreda, katerih oba starša sta zaposlena v sektorjih kritične infrastrukture oziroma morata zaradi narave dela nujno opravljati delo na delovnem mestu. Odlok določa, da se zaposlitev staršev ugotavlja na podlagi potrdila delodajalca, kar pomeni, da morajo starši predložiti ustrezno potrdilo o zaposlitvi.

Ob tem opozarjamo, da bo šlo za varstvo in ne za pouk, saj bo pouk potekal na daljavo.

Varstvo bo zagotovljeno od 6.30 do 15.00.

Avtobusnega prevoza ne bo.

Organizirana bosta dopoldanska malica in kosilo, v kolikor bo učenec na ta dva obroka naročen.

Prijave bomo sprejemali na telefon 01 729 8 300 ali 041 651 095 ali preko elektronske pošte os.vp-domzale@guest.arnes.si, danes (30.3.2021) do 14. ure.

Prosimo, da v primeru potrebe po nujnem varstvu šoli do 14. ure sporočite:

• od katere do katere ure bo vaš otrok potreboval nujno varstvo
  • ali bo vaš otrok naročen na dopoldansko malico in/ali kosilo.

Za učence, ki se izobražujejo na daljavo, šola organizira in zagotavlja topli obrok skladno s kriteriji, kot je to veljalo tudi ob prvem (daljšem) zaprtju šole v tem šolskem letu.

V upanju, da se stanje čim prej normalizira vas lepo pozdravljam.

Petra Korošec, ravnateljica