OBVESTILO STARŠEM (8. 3. 2020) KORONAVIRUS

V Sloveniji ta trenutek (8. 3. 2020 ob 17.30) še ni razglašena epidemija in niso izrečeni ukrepi zapiranja vrtcev, šol in ostalih izobraževalnih ustanov.
Simptomi in znaki okužbe so podobni tako pri COVID-19 kot pri drugih okužbah dihal. Ministrstvo za zdravje in NIJZ natančno spremljata dogajanje, obveščata javnost o preventivnih ukrepih in pripravljata ustrezne ukrepe za zajezitev širjenja okužb v Sloveniji.

Trenutna epidemiološka situacija NE narekuje izrednih ukrepov, zato ni posebnih omejitev pri opravljanju vsakodnevnih aktivnosti, tako v delovnem okolju kot vsakdanjem življenju (NIJZ, 5.3.2020).

V kolikor NIJZ na naši šoli potrdi primer okužbe z novim koronavirusom (SARSCoV-2) bodisi med zaposlenimi bodisi med uporabniki, bo epidemiolog ali epidemiologinja NIJZ z nami nemudoma vzpostavila stik in nam podala natančna in jasna navodila glede nadaljnjih postopkov in predvidenih ukrepov.

Glede na usmeritve NIJZ za osebe, ki prihajajo iz območij, kjer se pojavlja novi koronavirus, in so zdravi, niso potrebni posebni ukrepi. Te osebe so lahko normalno vključene in ne potrebujejo domače karantene.

Če oseba zboli z znaki akutne okužbe dihal (vročina nad 38°C, kašelj, težko dihanje) in se je v zadnjih 14 dneh zadrževala na območjih s povečanim tveganjem za okužbo z novim koronavirusom, bo umaknjena v ločen prostor. Obvestilo bomo zdravstveno službo (izbrani šolski zdravnik, dežurna zdravstvena služba, epidemiolog ali epidemiologinja območne enote NIJZ), od katerih bomo prejeli navodila o nadaljnjih ukrepih.

V upanju na zdravje in dobro počutje vseh, vas lepo pozdravljam.

Petra Korošec, ravnateljica