Obe domžalski ekipi z županom

47. FINALNI TURNIR »KOŠARKARSKI SUPERŠOLAR«

Zmagovalna ekipa turnirja je bila OŠ Simona Jenka Kranj, na drugem mestu OŠ Domžale, tretje mesto so osvojili košarkarji OŠ Venclja Perka, na četrto mesto pa so se postavili košarkarji OŠ Vavta Vas.

V sredo, 10. aprila 2013 je na OŠ Venclja Perka potekalo finalno srečanje štirih najboljših  košarkarskih ekip osnovnih šol v Sloveniji. Nosilca tega  vsedržavnega tekmovanja sta Košarkarska zveza Slovenije in Zavod za šport Planica.

OŠ Venclja Perka je zaključni turnir odlično organizirala. Organizacijo turnirja smo ponudili tudi zato, ker sta se ga udeležili kar dve ekipi z domžalskih osnovnih šol, kar je za mesto gotovo pomemben športni dosežek. Dogodka so se udeležili tudi številni gostje, med drugimi župan Občine Domžale g. Toni Dragar, predstavnik Košarkarske zveze Slovenije g. Grega Brezovec, predstavnik Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport g. Dušan Hauptman, predstavnika zavoda za šport Planica g. Uroš Vidmajer in g. Jernej Peterlin, predstavnik Zavoda za šport in rekreacijo Domžale g. Janez Zupančič in številni košarkarski delavci lokalnih košarkarskih klubov.

Vsem mladim košarkarjem čestitamo za odlično in borbeno igro, gledalci smo v njihovih predstavah uživali in navdušeno navijali za vse ekipe.

Zahvaljujemo se učiteljem športne vzgoje in drugim zaposlenim, ki so se pri organizaciji turnirja zelo izkazali, iskrena hvala tudi sponzorjem dogodka, ki so prispevali praktične nagrade za vse košarkarje in mladim plesalkam, ki so polepšale dogajanje med tekmami.

Tak dogodek na šoli je bil tudi primerna učna ura vzgoje za šport in športnega navijanja, pri čemer so se naši učenci, kot gledalci na tribunah, lepo izkazali.

Irena Vavpetič, ravnateljica

Naša ekipa