Gremo v hribe - nočni izlet

Naš prvi planinski izlet v tem šolskem letu je bil prav poseben. Bil je nočni in še družinski. Na pot smo se odpravili že v petek zvečer, 19.10. Zbrali smo se ob šestih proti večeru pred OŠ Domžale. Tokratni izlet je potekal po delu Domžalske planinske poti. Ko smo oddali kostanje in bakle, smo se v skupinah skupaj odpravili na pot. Najprej smo prečkali
Kamniško Bistrico, se povzpeli čez Šumberk in pri spomeniku na drugi strani šli čez cesto ter nadaljevali s hojo mimo Vile Satan. Takrat smo že vsi imeli prižgane svetilke/čelke. Po podhodu smo prišli na drugo stran avtoceste in po gozdni cesti hodili naprej do prelaza, kjer gre cesta proti Krumperku. Mi pa smo tam zavili v hrib in se povzpeli na vrh Križentavra, kjer smo imeli malico. Čakal nas je še spust do Preloga in od tam po cesti do Študljanskega mostu, kjer nas je pri Vagončku že čakal pečen kostanj in vroč čaj. Njami. Dobro je bilo. Prižgali smo še bakle v počastitev 70 let Planinskega društva Domžale,  zaplesali en bans in se odpravili nazaj na zbirno mesto, kamor smo prispeli malo čez deseto uro, se poslovili in odšli domov. Bilo je zelo prijetno, pa še vreme je bilo super. V novembru pa gremo na Žbevnico.

Pridruži se nam.