ena ekipa na startu

ID : Gremo v hribe

V soboto, 24.3. smo imeli planinski orientacijski izlet v okolici Toškega čela. Z avtobusom smo se odpeljali do Pržana (zadnja postaja LJ mestnega avtobusa št.7) in se tam razvrstili v skupine. Skupine so štartale v razmaku 5 minut. Starejši, od 6.raz. dalje, so se na pot odpravili sami, mlajši pa pod kontrolo mentorjev ali mladincev. Vsaka skupina je na startu dobila zemljevid (mlajše skupine tudi opis poti) ter list z vprašanji iz planinske tematike. Ko so odgovorili na vprašanja, se je začela hoja in iskanje kontrolnih točk (KT). Najti so morali 10 KT, od katerih je bila zadnja živa točka in tam so morali odgovoriti še na tri vprašanja. Po vrnitvi na cilj, je vodja orientacije zapisal čas, ki ga je skupina porabila od starta do cilja (naša skupina je potrebovala vse skupaj 4 ure) in po preračunavanju točk glede znanja ter starosti udeležencev v posameznih skupinah, je dobil skupno število točk. Ko smo čakali, da se vrnejo vse skupine, so otroci imeli dovolj časa za igro in počitek. Pred odhodom domov je sledila razvrstitev in razdelitev nagrad, ki so jih dobili vsi udeleženci. Z manjšo zamudo, smo se vrnili v Domžale.

skupina rešuje test
na poti