OBVESTILO UČENCEM IN UČITELJEM

V petek, 18. 11. 2016 bomo na naši šoli pripravili Tradicionalni slovenski zajtrk(domače mleko, med Čedelarskega društva Domžale, maslo, bio pirin in bio črni kruh ter domače jabolko).

Ta dan je za vse učence in učitelje brezplačen zajtrk(od 8.25 do 8.40)

Vsi učenci PS se zberejo v razredih, kjer imajo pouk oz. TD in odložijo torbe in poskrbijo za higieno rok. Učitelji pošljejo ob 8.20 reditelje, da razdelijo hrano v jedilnici.

Učenci PS pustijo torbe v razredu v katerem imajo pouk in skupaj z učiteljem, ki poučuje 1. šolsko uro, kulturno pridejo v jedilnico ter v miru skupaj z učiteljem zaužijejo zajtrk. Učitelji sedijo skupaj z učenci. Jedilnico naj nihče ne zapusti vsaj prvih 15 minut. Nato se vsi vrnejo v razred in izvajajo dejavnosti(pogovor, plakati , igre itd.) v zvezi z »ODPADNO IN ZAVRŽENO HRANO«. Vse dejavnosti naj bodo pozitivno naravnane in naj ne predstavljajo kritike šolske prehrane. Saj se tudi doma zavrže veliko hrane, kot ostanek od obrokov ali pa se jo preveč kupil in se zato pokvari.

»Učitelji, če vam ta tema ni blizu in imate želje, lahko izvajate pogovor ali dejavnost na drugo temo, samo naj bo v zvezi s kulturo prehranjevanja, zajtrki, zdravo hrano in prehrano, o medu, čebelah, mleku itd. Morebitne risbe, plakate ali zapise razstavite  v razredu ali na hodnikih šole.«

Če učenci začenjajo pouk šele z 2. šolsko uro, pridejo vsi skupaj z učiteljem, ki jih poučuje takoj v jedilnico na zajtrk. Po zajtrku izvajajo zgoraj  navedene dejavnosti.

Učenci in učitelji RS vzamejo vse za zajtrk do 8.20 ure in ravno ga  prav tako v miru kulturno pojedo takoj. Po zajtrku imejte dejavnosti v zvezi z »ODPADNO IN ZAVRŽENO HRANO« ,  lahko tudi  na temo kulture prehranjevanja, zajtrki, zdrava hrana in prehrano, o medu, čebelah, mleku itd.  Morebitne risbe, plakate ali zapise razstavijo  v razredu ali na hodnikih šole.

Za 1.r je organizirano predavanje predstavnika Čebelarskega društva Bineta Kladnika ob 9.30 uri v 1.b razredu.