tel.: 729 8 300
mobitel številka: 041 651 095

Dežurna številka OPB: 041 695 930

Številčnejše najmočnejši do zdaj, brata Trojer tik za medaljami

Že 21. Ljubljanski maraton, ki je na ulice slovenske prestolnice v dveh dneh privabil 28 tisoč tekačev in tekačic, ni minil niti brez nastopa učencev naše šole.

Na promocijskem teku za učence in učenke od 1. do 5. razreda jih je natopilo preko 20, rezultatsko pa sta v starejših kategorijah s četrtim oziroma sedmim mestom izstopala brata Pavel in Drejc Trojer.

Sobotni del tekaškega praznika, namenjen nastopom osnovnošolcev in srednješolcev, je bil tokrat rekordno obiskan tudi s strani Osnovne šole Venclja Perka. Med preko deset tisoč nastopajočimi, ki so zavzeli ljubljanske ulice prvi dan maratona, je bilo skoraj 30 učencev in učenk naše šole, kar je zagotovo rekordna udeležba z naše strani. Več kot 20 jih je – velika večina prvič – nastopilo na Promocijskem teku za učenke in učence med 1. in 5. razredom, ki je bil sicer netekmovalnega značaja. Za vse nastopajoče, ki so na naši šoli vključeni v projekt Zdrav življenjski slog, je bila to odlična izkušnja in že zdaj v en glas vsi ponavljajo, da bodo prihodnje leto znova na štartu.

V starejših kategorijah, kjer je šlo še bolj zares, pa je med učenci letnika 2005 na nehvaležnem četrtem mestu pristal naš učenec Pavel  Trojer. Na 1600 metrov dolgi progi sta mu do medalje zmanjkali slabi dve sekundi, tako da je bilo nekaj grenkega okusa ob prihodu v cilj kljub odlični uvrstitvi razumljivo. Izkazal pa se je tudi njegov starejši brat Drejc, ki je na 2000 metrov dolgi trasi med učenci devetih razredov v cilj pritekel kot sedmi. Za progo je potreboval 6 minut in 28 sekund, medalja je bila oddaljena 18 sekund. Oba sta sicer tudi odlična gorska tekača poleti in tekača na smučeh pozimi. Med učenci sedmih razredov je bil 89. Nejc Gabrenja.

Čestitke vsem nastopajočim, ki so dokazali, da ima tudi šport pri nas pomembno vlogo.