1. ŠOLSKI DAN

POZDRAV UČENCEM IN STARŠEM OB ZAČETKU ŠOLSKEGA LETA

Dragi učenci, spoštovani starši, počitnice se zaključujejo in v torek 1. 9. 2020 se začne novo šolsko leto. Med počitnicami smo bili v veliki negotovosti, kako se bo šolsko leto 2020/21 pričelo in v zadnjih dneh avgusta smo s strani Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport prejeli informacije ter smernice, navodila in priporočila.

Zaposleni v šoli že nekaj dni pripravljamo vse potrebno, da bo začetek šolskega dela kar se da prijeten in spodbuden.

Pouk bo potekal po  Modelu B.

Izvajanje pouka in aktivnosti po modelu B je skladno z omejitvami, ki jih določa Nacionalni inštitut za javno zdravje. Pouk praviloma poteka v matičnih učilnicah, po urniku, ki v največji možni meri preprečuje mešanje učencev med seboj. Učenci med odmori ostajajo v učilnicah.

V šolo lahko vstopajo le zdrave osebe in sicer učenci, zaposleni oziroma obiskovalci.

Prosimo, da pri tem upoštevate naslednje:

1. V zadnjih 14 dneh ni bil v stiku z osebo, pri kateri je bila potrjena okužba s SARS-CoV-2.
  2. Otroku ni bila odrejena karantena.
  3. V zadnjih 14 dneh nam zdravnik oz. epidemiološka služba ni priporočila samoizolacije.
  4. Če se bodo pri mojem otroku pojavili zgoraj navedeni znaki/simptomi ali bo potrjena okužba
    s SARS-CoV-2 pri osebi, ki z otrokom biva v istem gospodinjstvu, bo otrok ostal doma.

Če vaš otrok zboli z zgoraj navedenimi znaki/simptomi ali bo potrjena okužba s SARS-CoV-2
pri osebi, ki z otrokom biva v istem gospodinjstvu, naj ostane doma in omeji stike z drugimi ljudmi.

Do prvih roditeljskih sestankov bomo pripravili spletno šolsko Publikacijo, kjer boste našli osnovne podatke. Veliko informacij lahko najdete tudi na spletni strani šole, ki so vsakodnevno dopolnjujemo.

INFORMACIJE GLEDE PRVEGA ŠOLSKEGA DNE

PRVI RAZRED: V šolske prostore bodo prvič stopili prvošolci, katere bodo učiteljice prvih razredov ob 10.00 pričakale pred šolo. Programa, ki bo potekal v telovadnici, se bodo udeležili starši (1 starš z zaščitno masko / otroka) ter otroci. Po predstavi bodo učenci odšli v razrede, starši pa jih bodo počakali pred šolo.

B.             DRUGI IN TRETJI RAZRED - zbor na rokometnem igrišču ob 8.10

C.             ČETRTI IN PETI RAZRED - zbor na rokometnem igrišču ob 8.20

D.            ŠESTI IN SEDMI RAZRED - zbor na košarkarskem igrišču ob 8.15

E.             OSMI IN DEVETI RAZRED - zbor na košarkarskem igrišču ob 8.25

ZBOR DRUGI DO DEVETI RAZRED: Učence od 2. do 9. razreda učitelji pričakajo pred šolo ob zgoraj določeni uri.

Učenci se prvi dan ne preobuvajo. Garderob ne uporabljajo dokler bodo dopuščale vremenske razmere oz. vsaj do 14. 9. 2020, če ne bo drugačnih navodil.

POUK: Učenci od 2. do 5. razreda  bodo imeli 4 šolske ure (do 11.50), nato bo za prijavljene učence podaljšano bivanje (OPB).   Učenci od 6. do 9. razreda  bodo imeli 4 šolske ure (do 11.50) po prilagojenem  urniku, v matični učilnici.

POTREBŠČINE: Prvi šolski dan bo prirejen urnik, ki bo objavljen na spletni strani šole (eAsistent).

PREHRANA: Malica bo pripravljena za vse učence. Kosilo bodo dobili le učenci, ki bodo že prvi dan v podaljšanem bivanju in učenci, katere boste posebej prijavili. Prijave so možne preko telefona 729 8 300 oz. 041 651 095 do 28. 8. 2020 do 12. ure. Redna kosila za vse abonente bodo od 2. 9. 2020 dalje.

JUTRANJE VARSTVO: Za učence 1. r, 2. r in 3. r bo potekalo od srede, 2. 9. 2020 dalje. Če imate možnost drugačnega varstva vas prosimo, da zaradi priporočil (NIJZ, MIZŠ, ZRSŠ) in ukrepov za zajezitev širjenja okužb, otrok ne pripeljete v jutranje varstvo in ne puščate v OPB dlje, kot je to nujno potrebno.

PODALJŠANO BIVANJE:  V podaljšanem bivanju bodo le prijavljeni učenci (april, maj 2020). Učitelji vas bodo z dopisom ponovno povprašali po urah odhoda iz OPB, katere se morate striktno držati, saj le tako lahko zagotovimo čim manj mešanja skupin. Ponovno naprošamo, da učenci ne ostajajo dlje v OPB kot je to nujno potrebno.

Če podaljšanega bivanja prve dni ne bodo koristili, je potrebno pisno sporočilo staršev.

PREVOZI: Prvi dan prevoza za učence 1. r ni, ker pridejo v šolo s starši, za učence od 2. - 9. r je prevoz iz Depale vasi ob 7.40; povratek izpred šole ob 12.00.

Učencem želimo uspešen in srečen začetek šolskega leta. Bodite previdni na poti v šolo in nazaj domov.

Ravnateljica: Petra Korošec, mag

SEZNAM RAZREDNIKOV in SORAZREDNIKOV