Objava prvih podatkov vpisa na srednje šole

Spoštovani starši in učenci devetošolci!

Pošiljam link do objave prvih podatkov vpisa na srednjih šolah: http://www.mizs.gov.si/si/delovna_podrocja/direktorat_za_srednje_in_visje_solstvo_ter_izobrazevanje_odraslih/srednjesolsko_izobrazevanje/vpis_v_srednje_sole/. Učencem so informacijo dobili v razredu, prav tako visi seznam na oglasni deski pri knjižnici.

Prenos prijave za učence, pri katerih je malo možnosti za sprejem je  mogoč do torka, 23. aprila 2019 (POZOR: nekatere šole imajo navedene ure, do kdaj je prenos mogoč). Točkovnik (seštevek ocen 7. in 8. razreda) je objavljen na večini spletnih straneh srednjih šol in se dnevno ažurira. Druga možnost pa je, da starši pokličete na izbrano srednjo šolo in se pozanimate, kam se vaš otrok glede na ocene  uvršča. Učenci se po nasvet obrnejo tudi v ŠSS. V tem primeru naj imajo seštevek svojih ocen že pripravljen.

Sporoča: N. Fabjančič