VOZI VARNO

Medijska hiša Media24  je v mesecu septembru posebno pozornost posvetila varnosti v prometu naših najmlajših. Razpisali so tudi likovni natečaj za učence prvih treh razredov in sicer z vsebino Varna pot v šolo. V internetnem glasovanju za najlepši likovni izdelek je sodelovalo več sto učencev iz cele Slovenije. Največ glasov je prejel 1.c razred Osnovne šole Venclja Perka iz Domžal, ki je ustvaril ličen skupni izdelek. Nekaj naših učencev se je v nedeljo, 7.oktobra 2018, tudi udeležilo zaključne prireditve . Le ta je ob prijaznem, toplem jesenskem popoldnevu potekala v Logatcu v Centru varne vožnje. Otroci so skupaj s starši lahko preizkusili uporabo odsevnih teles, se predali poslikavi obrazov, spremljali so akcijo gasilcev pri reševanju ponesrečenca iz razbitega avta, se zabavali ob glasbenem animacijskem programu in se sladkali s sladkorno peno.

Ob  zaključku prireditve so podelili nagrade izbranim učencem. Učenci 1.c so bili navdušeni nad prejeto nagrado, priborili so si izlet v Škocjanske jame. V glasovanju so veliko glasov dobili še trije učenci 2.b razreda, ki so ustvarjali v oddelku podaljšanega bivanja: Lan Rajhart je zasedel 3.mesto, Lovro Godec 5.mesto in Ajdin Beganović 11.mesto. Prejeli so simbolne nagrade sponzorjev.