NAJ BO VESELI DECEMBER LEP ZA VSE

Zveza prijateljev mladine Domžale je skupaj s Knjižnico Domžale in Kulturnim domom Franca Bernika Domžale pripravila bogat program brezplačnih prireditev, ki naj polepšajo VESELI DECEMBER prav vsem našim otrokom.

NOVOLETNI DELAVNICI  v KNJIŽNICI DOMŽALE

Najprej vabimo otroke

v petek, 1. decembra 2017 in

v četrtek, 7. decembra 2017,

med  1600 in  1700 uro,

na novoletni delavnici, kjer se bodo izdelovale novoletne voščilnice in okraski za novoletno jelko.

Brezplačne predstave v KULTURNEM DOMU FRANCA BERNIKA DOMŽALE

SOBOTA, 9. december 2017, ob 10. uri

Ela Peroci: MOJ DEŽNIK JE LAHKO BALON

lutkovna predstava / Lutkovno gledališče Fru-Fru / režija: Fru-Fru / igrajo: Irena Rajh Kunaver in Marjan Kunaver / 30’ / 3+ / Deklica Jelka na dežniku potuje v deželo Klobučarijo, da bi našla svojo žogo.

Deklica Jelka izgubi svojo novo žogo. Pred jeznimi obrazi mame, očka in dedka se skrije pod dežnik in z njim poleti visoko v oblake, do čudežne dežele Klobučarije. Pristane na čudovitem travniku, kjer namesto rož rastejo klobuki … Predstava temelji na šarmu otroške risbe, njeni lahkotnosti in sproščujoči igrivosti. Poetična zgodba o deklici, ki išče svojo izgubljeno žogo, tako dobi ustrezen okvir. Moj dežnik je lahko balon je predstava, ki spodbuja in najmlajšo publiko tudi vabi k ustvarjalni igri.

SREDA, 13. december 2017, ob 18. uri

ČUDO

drama / Wonder / režija: Stephen Chbosky / scenarij: Jack Thorne, Steve Conrad, Stephen Chbosky, po romanu Čudo, R.J. Palacia / igrajo: Julia Roberts, Owen Wilson, Jacob Tremblay, Mandy Patinkin / 2017, ZDA / distribucija: Blitz / 113’ / podnapisi, 12+

August Pullman se je rodil s hudo deformacijo obraza. Do desetega leta ni hodil v šolo, ampak je imel zaradi številnih zahtevnih operacij in dolgotrajnih okrevanj pouk doma. Z vstopom v peti razred osnovne šole je zdaj njegova edina želja, da bi ga sošolci imeli za navadnega. Toda novi sošolci ne morejo prezreti njegovega nenavadnega obraza. Poleg Augusta, ki izredno duhovito pripoveduje o sebi, svoji družini in svetu, ki ga obdaja, svoja razmišljanja o tem nadarjenem fantu razkrijejo še sestra Via, njen fant Justin, novi sošolec Jack, prijateljica Summer in Viina prijateljica Miranda. Vsi njihovi pogledi se združujejo v boju za sočutje, empatijo in sprejemanje drugačnosti. Ta nepozabna zgodba v naša življenja prinaša srčnost in upanje, saj začnemo ceniti vrednost pravega prijateljstva in moč prijaznosti.

PETEK, 15. december 2017, ob 18. uri

MEDVEDEK PADDINGTON 2

družinska komedija / Paddington 2 / režija: Paul King / scenarij: Paul King in Simon Farnaby po kjižni predlogi Michaela Bonda / igrajo: Brendan Gleeson, Sally Hawkins, Ben Whishaw, Michael Gambon, Hugh Grant, Daniel Stisen / 2017, Velika Britanija, Francija / distribucija: Blitz / 103’ / sinhronizirano, 6+

Paddington srečno živi pri družini Brown na ulici Windsor Gardens, kjer je postal priljubljen član skupnosti. Kamorkoli gre, prinese veselje in pomarančno marmelado. Medtem ko išče popolno darilo za stoti rojstni dan svoje drage tete Lucy, opazi posebno zgibanko v antikvariatu gospoda Gruberja in se loti vrste priložnostnih del, da bi jo lahko kupil. Toda ko zgibanko nekdo ukrade, mora Paddington razkrinkati tatu, pri tem pa mu pomagajo Brownovi in cela vrsta novih prijateljev. Igrano-animirana družinska komedija, nastala po knjižnih klasikah Michaela Bonda.

SREDA,  16. december 2017, ob 16. uri

KOKO IN VELIKA SKRIVNOST

animirana družinska pustolovščina / Coco / režija: Lee Unkrich / scenarij: Adrian Molina / igrajo: Gael García Bernal, Anthony Gonzalez, Benjamin Bratt, Renee Victor, Ana Ofelia Murguía, Jaime Camil, Sofia Espinosa, Luis Valdez, Lombardo Boyar, Edward James Olmos, Alanna Ubach, Selene Luna / 2017, ZDA / distribucija: 2i film / 126’ / sinhronizirano, 6+ / Miguel kljub družinski prepovedi sanja, da bi postal glasbenik. Med obupanim poskusom, da bi pokazal svoj talent, konča v pisanem svetu mrtvih, kjer začne odkrivati zgodovino svoje družine.

Otroke in starše vabimo, da brezplačne vstopnice pravočasno rezervirajo pri blagajni Kulturnega doma Franca Bernika Domžale.

Dobrodošli in naj bo VESELI DECEMBER res vesel in prijeten!

ZPM Domžale