Lepo jutro v Mojstrani.

ID - Gremo v hribe

V soboto, 16.2.2019 smo se odpeljali proti Gorenjski, točneje v Mojstrano, kjer smo pri Planinskem muzeju zapustili avtobus in se usmerili po cesti proti Vratom. Kmalu smo zavili na pešpot, vendar smo se čez nekaj čas obrnili in se vrnili na cesto, saj je bila pot preveč poledenela in zato nevarna. Tudi cesta je bila poledenela, vendar nas to ni zaustavilo. Z bolj ali manj lovljenja ravnotežja smo počasi prišli do koče pri Peričniku, kjer smo malo naprej malicali. Zaradi poledenele poti smo si slap Peričnik ogledali s ceste. Proti Mojstrani smo se vračali po poti po desnem bregu Triglavske Bistrice. Pri avtobusu smo planinsko opremo po krajšem počitku zamenjali za sankaško, odšli proti soteski Mlačca in mimo nje čez cesto na zasnežene strmine pod Jerebikovcem, kjer se je pričelo pravo snežno rajanje z takšnimi in drugačnimi snežnimi sanmi in "prevoznimi sredstvi" ter ogromno smeha, kričanja, razigranosti in otroškega veselja. Veseli in dobre volje smo se vrnili v Domžale.

Vračamo se s poti na cesto.
Prijatelja.
Pri slapu Peričnik.