Dobrodelni tek TEČEM, DA POMAGAM

Arboretum Volčji Potok 2018

Vabilo učencem in učiteljem osnovnih šol

Domžalski in kamniški LIONSI in člani kluba LEO smo se tudi letos – kot že nekaj let doslej – odločili za skupno organizacijo športno -rekreativne prireditve z naslovom Tečem, da pomagam. Šesti tradicionalni dobrodelni tek v Arboretumu Volčji Potok bo v soboto, 02. junija 2018, s pričetkom ob 10. uri.

Teki po triadah, 1. - 3. razred, 4. - 6. razred in 7. - 9. razred, ločeno za dečke in deklice. Torej skupaj 6 štartov, v kolikor bodo prijave za vse kategorije. Dolžine tekov za osnovnošolce:  ( 1 )  triada 300m -            ( 2 )  triada 600 - 800m – ( 3 )  triada 1000m. Lokacija teka za učence osnovnih šol   bo v Arboretumu ločena od trase  katera je namenjena za tek na 5 -10km .

Dolžina teka: 5 in 10 km v treh kategorijah: ženske, moški in otroci. Potek trase: Arboretum Volčji Potok–ob Kamniški Bistrici–trgovina Lidl–nazaj proti Arboretumu. Tekači bodo dobili tekmovalne številke, čas teka bomo merili.

Startnina za učence osnovnih šol znaša simboličnih 3,00 evrov na osebo. Pričakujemo vašo udeležbo. Po možnosti naj bi bil ta dan šolski športni dan v naravi. Učence naj spremljajo učitelji telesne vzgoje.

Udeleženci teka bodo imeli v JUNIJU 2018 prost vstop v krajinski park Arboretum Volčji Potok.

Lionsi si tradicionalno prizadevamo za povezovanje. Tako smo tudi letos na dobrodelni tek Tečem, da pomagam povabili župane občin: Domžale, Trzin, Mengeš, Komenda, Kamnik in Lukovica. Za župane smo pripravili hojo z zavezanimi očmi. S tem bodo simbolično prikazali hojo slepih ob pomoči videčih.

Prvi slovenski klub LIONS je bil ustanovljen v Ljubljani leta 1990. Danes imamo 57 Lions in 17 Leo klubov, ki povezujejo več kot 1500 članov in tvorijo največjo prostovoljno humanitarno organizacijo na svetu. Pomoč Lionsov povsod po svetu in seveda tudi v našem okolju zares seže neposredno do ljudi, je srčna in prijazna. Pomagamo finančno in na mnoge druge načine predvsem zato, ker klubi povezujejo prijatelje.

Cilji našega delovanja:pomoč slepim in slabovidnim, mladim, lačnim,varstvo naravnega okolja.

WE SERVE – POMAGAJMO SKUPAJ

Boštjan Pavlič, član organizacijske skupine za izvedbo teka

Kontaktni podatki: pavlic.bostjan@siol.net  GSM:041 /901 126