Tabor socialnih veščin: Junaki in vrednote našega časa, Bohinj 30.9.-2.10.2011

V petek, 30.9.2011, smo se 29 razposajenih učencev in tri mentorice po pouku odpravili v center šolskih in obšolskih dejavnosti v Bohinj. Takoj po namestitvi smo najprej izrazili svoje skrbi, pričakovanja in se dogovorili o pravilih našega tridnevnega
Po prebitem ledu smo ugotavljali svoje pozitivne lastnosti. Narisali smo obrise drug drugega in si poklonili nalepke, ki so povedale nekaj lepega o vsakem posamezniku.
Preko dražbe smo prepoznavali vrednote. Ob zaključku delavnice smo oblikovali hierarhijo lastnih vrednot.
Lepo vreme nas je pogosto zvabilo ven in z delom smo nadaljevali v sončnem bohinjskem okolju.
V prostem času smo se zabavali, ko smo s skupnimi močmi poskušali zgraditi stavbo in narisati hišo. Ni bilo lahko. Tako smo razvijali socialne veščine sodelovanja in trenirali potrpežljivost.
Tabor smo zaključili v nedeljo po kosilu. Ponovno smo preleteli skrbi in pričakovanja udeležencev, ki so jih izrazili ob prihodu. Zaključili smo z novimi spoznanji na taboru. Učenci so izpolnili anketni vprašalnik, na katerega so zapisali svoje mnenje